Укладання рулонного газону.
Рулонний газон в Харкові можете придбати у нас і отримаєте повну консультацію по підготовці грунту і укладання рулонного газону. Або можете замовити послугу з укладання рулонного газону в нашому інтернет-магазині.
При благоустрої різних територій, не важливо, чи то приватний дворик або ж міський парк, невід'ємним елементом ландшафтного дизайну є газон. Газон дозволить підкреслити всю красу, а також своєрідність основних композиційних елементів у ландшафті – клумби, ставки, малі архітектурні форми. Крім того, газон стане зеленим фоном для інших рослин і дерев, які складають на ділянці основу композиції. Посів газону дозволить зберігати мікроклімат і оптимальну вологість ґрунту, а також затримує значну кількість пилу.
Одним з варіантів влаштування газону на вашій ділянці: рулонний газон. Такий спосіб оформлення ділянок вже давно застосовується в усьому світі. Використання готових рулонних газонів дозволяє влаштувати зелену галявину на дачі буквально за день і зробити це з урахуванням її призначення: парковій, ігровий або універсальною. При створенні різних видів покриттів садівники-професіонали враховують безліч показників: стійкість до витоптування, тіньовитривалість, посухостійкість і т. д.
Переваги рулонного газону:
― максимально швидкий декоративний ефект;
― можливість зміцнення і декорації схилів;
― стійкість до посухи та морозів;
― відсутність бур'янів мінімум 2 роки;
― дернина газону не пошкоджується дощами;
― укладання можлива протягом усього сезону з ранньої весни і до глибокої осені;
― по газону можна ходити вже через пару тижнів (за умови сухої погоди).
Рулонний газон вирощують на спеціальних полях протягом приблизно 1,5-3 років. Насіння для нього привозять з визнаних «газонних країн, особливо Голландії. Але при цьому сорти трав вибирають типові для нашого клімату. Левову частку займають костриця червона та мятлик луговий, точніше їх вузьколисті сорти. Вирощений професіоналами рулон практично не містить бур'янів, має густий покрив, рівного насиченого кольору, який в лічені години перетворить Ваш сад.
До речі, крім відсутності бур'янів і однотонного кольору, у хорошого рулонного газону є ще кілька особливостей, які допоможуть вибрати напевно якісний продукт. У трав'яному шарі не повинно бути ніяких, навіть найменших лисин, і навіть уважний око не повинен помітити шкідників. Крім того, по всій площі рулону його товщина повинна бути однаковою: приблизно 2 см дерну без каменів (їх в рулоні взагалі бути не може) і трава заввишки близько 4 див. Коренева система такого газону густа і потужна. Якщо підняти пластину газону за край і струсити, вона не має порватися або розсипатися. Середня вага однієї пластини дерну становить 15-25 кг, розмір 0,4 х 2 м. Іноді розміри можуть змінюватися, але незначно. Наприклад, є варіанти 0,75 х 3 м або 0,3 х 1 м. Коли настає час використати його за прямим призначенням, газон знімають тонким шаром разом з утворилася дерниною. Робиться це за допомогою спеціальної машини, яка акуратно зрізає його і змотує в рулони.
В Україні вирощують два види рулонного газону: спортивні та паркові рулонні газони. Крім того газони бувають: посухостійкі, тіньовитривалі, а також стійкі до витоптування. Вид залежить від складу використаних при посіві насіння, а також і технології вирощування трави. Рулонний газон в Харкові готовий до зрізування і продажу лише на другий рік після посадки. Саме стільки часу потрібно, щоб утворилася стійка дернина, гарна і здорова коренева система і густий трав'яний покрив рівномірний. Рулони газону поставляються рівномірної товщини і кольору. Такий газон поставляється постриженим і не має шкідників чи хвороб. Перебувати в рулонах газон може не більше 2х днів, в прохолодному затемненому місці.
Перш ніж стелити рулонний газон, треба підготувати під нього ґрунт. Робити це краще в період з квітня по вересень ( у теплих районах можна до жовтня). Для заміського будинку цілком підійде не дорогий звичайний газон, який на відміну від більш дорогих варіантів не потребуватиме заміни верхнього шару грунту, прокладання системи автоматичного поливу і ідеального вирівнювання всієї території, призначеної під укладання газону. У нашому випадку всі будемо відбуватися простіше.
Починаємо з того, що прибираємо з грунту всі бур'яни, бажано разом з корінням. Зробити це потрібно якомога ретельніше, щоб в майбутньому не випробовувати своє терпіння постійною війною з пробиваються через газонну траву бур'янами. Слідом за бур'янами надсилайте подалі з ділянки і накопичився на майданчику сміття.
Після підготовки ґрунту приступаємо до найголовнішого. Рулони укладаються в шаховому порядку по тому ж принципу, як і цегляна кладка, щоб зрізи не збігалися. Це робиться з тією метою, щоб зробити більш непомітними лінії стиків. Кожен наступний дерновий шар потрібно міцно притискати до попереднього.
Стежте, щоб стики були щільними, а самі рулони не накладалися один на одного. Продовжуємо розміщувати на ділянці рулони газону у розпочатій послідовності і закінчуйте довгими пластами. Під час укладання дернини бажано використовувати якісь пристосування, які дозволять пересуватися по молодому газону без ризику пошкодити його.
Під час укладання рулонів часто виникають зайві фрагменти, які потрібно обрізати. Зробити це можна за допомогою гострого ножа або штикової лопати. Після обрізки краю рулонів у звичайному порядку щільно стикуються між собою. Щоб дернина швидше зміцнилася на новому місці, пласти газону необхідно щільно утрамбувати в послідовному порядку. Робиться це для того, щоб рулони максимально щільно притискалися до основного грунту. Для цих цілей використовують всілякі катки, спеціальні інструменти або звичайні дошки.
Після того, як покладений останній рулон, шви між пластами необхідно обробити. За фактом виходить, що в справу йдуть не тільки цілі рулони, з яких формуються основні ділянки найбільшої площі, але і обрізані фрагменти, з яких часто складаються невеликі ділянки саду. Щоб пласти дерну приживалися рівномірно і стики між ними були непомітні, всі шви необхідно присипати сумішшю з піску і родючого грунту. Закінчивши обробку швів, рясно полийте викладені пласти газону. Після цієї процедури прискориться процес вкорінення на новому місці.
Через два-три тижні можна приступити до першого покосу. За цей час газонна трава підросте і трохи зміцніє. Скошувати підріс газон в перший раз треба делікатно і впоперек шарів дерну. Вже через кілька тижнів Ви зможете ходити по газону і використовувати його у своїх цілях, так як до цього моменту він повинен добре закріпитися на новому місці.
Основні | |
---|---|
Авторський нагляд проекту | Да |
Типи озеленення | Пристрій газонів |
Типи робіт із конструкцій територій | Земляні роботи |
Вибір послуг | Пристрій |
Пристрій дорожньо-тропінкової системи | Да |
- Ціна: від 50 ₴/кв.м