Крапельний полив рослин
З освоєнням технології краплинного зрошення багато городників країни стали отримувати великі врожаї на своїх присадибних ділянках. Покращилась якість огірків, помідорів, капусти та інших видів городніх культур. Всі витрати на полив повністю покриваються багатим збором.
Крапельний полив можна без зусиль організувати на присадибній ділянці своїми руками. Для цього потрібно відкласти певну суму грошей для покупки спеціальних поливальних шлангів. В господарстві завжди знайдеться стара ємність на 200 літрів води. Ставлять її на найвище місце.
Перед цим креслять на аркуші паперу схему поливу. Потрібно підрахувати кількість грядок, які вимагають крапельного поливу. Потім укладають поливальні шланги, прагнучи так їх розмістити на території ділянки, щоб знаходилися в горизонтальному положенні. Шланги обладнані трійники, до яких прикріплюються поливальні стрічки. Їм слід створити штучний ухил. Якщо вода подається не з міського або локального водопроводу, а з природної водойми, то в поливальну систему обов'язково включають очисний фільтр.
Постає питання, скільки потрібно води для поливу. Це залежить від площі ділянки, на якій вирощують городні та інші культури. Підійде стара металева бочка для палива. Звичайно, добре пропарена. Не варто використовувати пластикову ємність. Якщо вона з кришкою, то вода почне покриватися водоростями зеленого кольору. В принципі, це не шкідливо для поливу, але водорості швидко засмітять отвори. І вода не піде на ділянку.
Що стосується труб, то їх краще прокласти по грядках з пластику. Вони не кородують, не виділяють шкідливих речовин. І головне, дешеві, довговічні. Ними швидко монтують краплинну водяну систему і швидко демонтують. Еластичність пластикових труб і стрічок дозволяє змінювати напрямок і подавати воду в самі важкодоступні місця. Їм дарма складний рельєф ділянки.
Необхідно детальніше освятити процес практичного монтажу крапельної системи своїми руками. Це дозволить уникнути зайвих витрат грошей на купівлю деяких складових. До торців грядок прокладають магістральну трубу. Оскільки у своїй більшості вона пластикова, то для кожної грядки просвердлюють отвори. Вставляють краники, закріпивши їх гумками. З'єднані краплинну стрічкову магістраль укладають на грядку. Її протилежні кінці стопорять заглушками, купленими в магазині. Але можна обійтися і без них. Для цього необхідно відрізати від кожного невеликий шматок шланга. Після сам шланг з відкритого кінця згортають кілька разів і фіксують відрізаним шматком.
Все необхідне для крапельного поливу ви можете замовити в нашій компанії!
Решті монтаж не представляє складності. Коли поливальні шланги підключено до магістральної труби, залишається систему з'єднати з накопичувачем води. Бочку заповнюють доверху, відкривають в нижній частині кран, до якого приєднаний головний водопровід. І крапельний полив починає діяти.
Залишається розглянути останнє питання. Він полягає в тому, як часто поливати грядки. Все залежить від структури ділянки, культур, які на ньому зростають, а також від погоди. Під час дощу, звичайно, крапельне зрошення ніхто не включає. Головне завдання, раціонально живити вологою кореневу систему: не перезволожувати або не пересушувати. Тільки в цьому випадку можна отримати прекрасний урожай та інших городніх культур.