Крапельний полив
Чисельність населення планети зростає з кожним днем. Споживання продуктів харчування зростає ще більшими темпами. Причиною тому еко-двигуни і загальне еко рух, бажання більш повно використовувати енергію сонця.
Тільки застосування самих передових технологій у сільському господарстві може забезпечити безпеку і гарантії виживання людства. Зниження собівартості витрат і збільшення врожаю за рахунок інженерних систем поливу і є ті самі передові технології.
Існує кілька способів поливу рослин і, безсумнівно, найефективнішим з них є - крапельний полив. Крапельний полив у свою чергу теж може здійснюватися кількома способами. Однак, не всі з них можна застосувати в промислових обсягах. Наприклад, один з найбільш ефективних приладів - крапельниця блюмат добре підходить для оранжерей і теплиць середніх розмірів, але для полів не придатний. В трубочках невеликого діаметра складно створити великий тиск, а поля мають великі розміри. Також ціна обладнання «морквин» вельми кусюча, а так само необхідне періодичне технічне обслуговування.
Для застосування на великих просторах полів крапельного поливу, в даний час використовуються крапельниці у вигляді шлангів під тиском і крапельниці з двох пластин поліетилену (хоча зустрічаються й більш складні конструкції). Незалежно від довжини шлангів крапельниці здійснюють рівномірний полив, як на початку потоку води, так і в самому кінці.
Технологія крапельного поливу вже непогано відпрацьована на зарубіжних агрогосподарствах, особливо в розвинених країнах мають недолік води. В даний час проходить етап вдосконалення матеріалів, конструкцій, методів і способів використання. А також проведення розрахунків і економічних обґрунтувань.
У будь-якому випадку з впевненістю можна стверджувати, що технологія крапельного поливу, є далеко не останньою технологією здатної збільшити врожаї. Що сільськогосподарські підприємства далеко не вичерпали можливості виробництва продукції і зможуть забезпечити продовольством будь попит, прогодувати будь-яку кількість людей.