Вибір обладнання для системи автоматичного поливу
На нашому ринку представлено обладнання для системи автоматичного поливу декількох фірм, здебільшого американських. Це HUNTER, NELSON, RAIN BIRD. Існує також ізраїльське, німецьке, італійське обладнання, представлене набагато рідше. Це GARDENA та ін. Насосне обладнання фірм ESPA, NOHHI, PEDROLLO, DAB. Всі ці фірми виробляють і продають своє обладнання для системи поливу вже кілька десятиліть, тому його якість і функціональні можливості приблизно рівні, то ж можна сказати і про цінах на обладнання.
У різних фірм є окремі, більш або менш вдалі вироби. Часто має сенс комбінувати більш вдалі позиції з обладнання різних фірм, збираючи в підсумку більш ефективну систему. Поливальний обладнання за деякими позиціями навіть уніфіковано, тобто частини від одного, підходять для іншого. Що стосується поливальних головок, в асортименті двох фірм можна знайти головки зі схожими характеристиками, і вони цілком можуть бути взаємозамінні, також можуть бути замінені контролери, електромагнітні клапани, датчики дощу і насоси з автоматикою.
Обладнання для поливу більшості фірм може добре працювати, якщо воно грамотно змонтовано, і, навпаки, навіть найдорожче не буде мати успіху при поганому монтажі, тому основний акцент слід робити на кваліфікації монтажників.
Труби ПНД (поліетилен низького тиску), представлені на ринку, все цілком задовільної якості, тим більше, що системи поливу розраховані на менший тиск, ніж ці труби. Однак не слід вигадувати і брати технічну трубу ПНД — для електрики — вона неякісна і може підвести. Діаметри труб встановлюються при гидрорасчете системи і відповідають обсягу води, що проходить через них при певному тиску. Наприклад, труба діаметром 40 пропускає через себе 4,5 м куб води в годину під тиском 4,5 атм. По мірі розгалуження трубопроводу зменшується діаметр труби.
Труби їх поліпропілену в умовах середньої смуги використовувати не варто, так як вони руйнуються на морозі.
Для з'єднання трубопроводів використовуються компресійні фітинги. Ми використовуємо компресію фірм «IRRITEC», «PLASTICA ALFA», «ALPRENE». Турецькі фітинги з–за їх низької якості ми не використовуємо.
Сварные соединения имеют свои плюсы: более дешевые, переход через 2–3 диаметра (с 20 мм на 40 мм трубу). Но минусы более ощутимы — это низкое качество и неремонтопригодность соединений, высокие трудозатраты (сваривают одно соединение два человека), невозможность проводить работы под дождем и в холод, а также порой низкое качество фитингов для сварки в раструб.
При герметизации резьбовых соединений применяем фум–ленту на пластик и лен с гидрофобной пастой на металл.
Система автоматического полива должна быть прежде всего надежна (работать без сбоев и неожиданностей), незаметной (не бросаться в глаза торчащими из земли трубами и головками), многофункциональной, способной перенастраиваться и регулироваться при изменениях на участке, а также быть ремонтопригодной и иметь возможности к расширению и модернизации.
Грамотно смонтированная система не требует практически никаких сил и средств при обслуживании, управлять ею легко. Вмешательство специалиста может потребоваться только при пуске системы весной и консервации осенью.
Автоматичний полив, сам будучи гарним видовищем, допомагає Вам зберегти і примножити красу Вашого саду в незалежності від примх природи.