Автоматичний полив на будь-який гаманець!!!
Існують дві думки, оскаржити які хотілося б у цій статті. Перше свідчить - система автоматичного поливаэто завжди дуже складний інженерно-технічний комплекс. І друге, яке логічно випливає з першого - вартість цього складного інженерно-технічного комплексу завжди висока.
Дійсно, автополив це комплекс інженерно-технічних рішень, але от на скільки він буде складний і доріг, залежить тільки від Ваших бажань і можливостей.
Справа все в тому, що автоматичний полив це модульний конструктор, за допомогою якого створюються системи будь-якої складності та масштабності.
Всю систему умовно можна поділити на наступні модулі:
1.Джерело водопостачання - небудь продуктивний водопровід, свердловина або колодязь з насосом. При необхідності або за Вашим бажанням, доповнений накопичувальною ємністю і системою грубої фільтрації. На виході цього модуля Ви отримуєте велику кількість (60-100 л/хв.) технічної води. Якщо це т модуль відповідає всім вимогам системи автополиву, на його базі можна конструювати автоматичний полив будь-якої складності.
2.Система управління поливом. Під цим модулем розуміється сукупність керуючої автоматики. Контролер датчик дощу або, при бажанні, метеостанція і електромагнітні клапани управління, які скоріше все ж відносяться вже до наступного модуля.
3.Зони автоматичного поливу. Цих модулів може бути кілька. В залежності від продуктивності джерела, розмірів ділянки і ступеня «повноти зрошення» їх може бути від 1 до 48. Складатися вони, як уже говорилося з клапана управління і згрупованих однотипних поливальних головок (або крапельниць).
Зрозуміло, що неможливо зробити автоматичний полив, який би не містив хоча б по одному з перерахованих модулів, але от на скільки дорогий буде кожен із модулів, а головне, скільки модулів буде містити Ваша система автополиву, залежить тільки від Вас.
І так по порядку. Що стосується джерела, то тут краще не економити, якщо у Вас середній або великий ділянка (15 соток і більше), важливо відразу поставити на ньому продуктивний джерело водопостачання. Це, або продуктивний насос у свердловині, колодязі (якщо Ви вирішили, що полив може здійснюватися холодною водою), або, що звичайно краще для рослин, накопичувальну ємність (2-4 м3) з насосом. В останньому випадку, ємність, через систему грубої фільтрації буде заповнюватися від Вашої свердловини, колодязя або водопроводу. Причому продуктивність останніх, в даному випадку не буде мати значення. Далі вода буде нагріватися і потім нагнітатися спеціалізованим насосом у поливну систему.
Пропустимо поки модуль «система управління автополиву» і перейдемо до зон поливальної системи. Які тут можливі варіанти? Головне, що необхідно розуміти, що система автоматичного поливу дуже легко піддається апгрейду! Необхідно виділити ділянки першочергового благоустрою, наприклад великі відкриті газонні площі або ж ділянки, підвести магістраль до яких, в подальшому буде проблематично з-за споруджуваних бетонних майданчиків, наприклад. Справа в тому, що якісно поливати великі відкриті газонні площі без системи автополиву дійсно дуже трудомістко і клопітно. З-за нерівномірного поливу, газон не буває однорідним, полив в жаркий час доби то ж не бажаний і т. п. З іншого боку, полив багаторічних чагарників або ж тіньових ділянок, набагато менш проблематичний і автоматичний полив цих місць можна відкласти, наприклад до другої черги або ж зовсім виключити. В даному випадку постає питання про «повноти зрошення». Наприклад, можна відразу змонтувати дорогу систему, що включає повний комплекс компонентів іригації, автоматичний полив, як газону, так і дерев, чагарників, квітників, краплинний полив теплиць, відкритих грядок і клумб. Але за набагато менші гроші, можна на першому етапі обмежитися автоматичним поливом тільки газонних площ. При цьому, трудомісткість поливу скоротиться в рази. Тобто автоматично будуть поливатися проблемні зони, решта ж будуть обслуговуватися в ручному режимі. Надалі ж Ви легко зможете збільшити число зон поливу, додавши зрошення квіткових клумб та чагарників і т. д. А може початковий, усічений полив, цілком Вас влаштує?
Стосовно ж модуля управління поливальної системи, Ви легко можете придбати модульний блок управління розрахований, наприклад, всього на 4 зони поливу. В наслідок ж цей блок легко можна буде «добудувати», за допомогою плат розширення, до необхідного Вам кол-ва зон поливу.
С другой стороны, не надо пытаться объять необъятное. В том случае, если Вам смонтируют дешевую систему полива, которая будет поливать не равномерно, но вместе с этим, как бы, будет рассчитана на весь участок. Такие системы часто монтируют специалисты «на все руки». Там дождеватель, тут дождеватель, не важно что некоторые куски газона не поливаются, зато дождеватели по всему участку J Так вот, сделать апгрейд такой системе уже будет не возможно!
Подводя итог можно сказать, даже если у Вас большой участок, и Вы не готовы тратить большие деньги на систему его автоматического полива, начните с малого. Начертите план Вашего участка или же вызовите замерщика и закажите бесплатный проект системы автоматического полива в нашей компании. Далее можно будет выделить первоочередные зоны полива. Когда же наиболее трудоемкие и ответственные участки Вашего ландшафта будут поливаться автоматически, Вы не торопясь принимать решение относительно дальнейшей достройки Вашей системы автоматический полив.
Автоматичний полив це гнучка і різноманітна система і якщо творчо підходити до процесу її створення, завжди можна підібрати варіант, прийнятний для Вашого гаманця.