Системи поливу рослин!!!
У всьому світі вже давно стало цілком природним при плануванні ділянки встановлювати іригаційну систему, оскільки якщо на території, що озеленюється не робити цього або якимось іншим чином не вирішувати питання поливу рослин, то всі зусилля спрямовані на створення саду або газону будуть марні.
Якщо розміри вашої ділянки більше трьох соток, варіант з гнучким шлангом, підключеним до водопроводу, розглядати не варто. У такої системи плюс тільки один — невисока вартість. Мінусів набагато більше — важкий, брудний, мокрий шланг, опутывающий клумби, так і норовить перегнутися в самий невідповідний момент, поламати квіти і чагарники.
Вода — це невід'ємна частина рослин. Вона бере участь в утворенні первинних продуктів фотосинтезу бере участь в поглинанні і транспортуванні речовин. Для життєдіяльності рослин вода є найважливішим фактором.
Графіки поливу для різних культур в залежності від кліматичних умов різні. При складанні режиму зрошення, якщо мова йде про спільних высадках різних культур, потрібно враховувати:
1. Потреба у воді кожної культури при певній її агротехніці
2. Ґрунтові, гідрогеологічні та інші умови кожної ділянки
Коли поливати
У посушливий період рослини і газон в саду потрібно поливати рано вранці або увечері, коли спаде денна спека. При цьому вода не встигає випаровуватися, краще всмоктується в грунт і стає доступною для коренів. Полив в спекотний сонячний день призведе до сонячного опіку листя рослин та газонних трав.
Як поливати
Пам'ятайте, що поливати краще рідше, але рясніше. Часті, але незначні поливи в період посухи приносять більше шкоди, ніж користі: вода не доходить до основного об'єму кореневої системи, а на поверхні грунту утворюється тверда кірка, яка посилює випаровування. Крім того, рослини розвиваються поверхневі корені, які будуть страждати при черговій посухи. При правильному поливі вода повинна промочити грунт на 25-30 див.
Існує два шляхи вирішення питання поливу на Вашій ділянці:
• Автоматичний полив
• Економічний варіант садового водопроводу
Автоматичний полив
Якщо Ви зробили свій вибір на користь автоматичного поливу, потрібна розгалужена мережа трубопроводів, насос, що подає воду в труби, стаціонарні дощовики, електромагнітні клапани, кожен з яких регулює витрату води на своїй ділянці, і садовий міні-комп'ютер (контролер) всім цим керуючий. Контролер підпорядковує собі всю водопровідну мережу саду. Його потрібно лише запрограмувати (процедура ця дуже проста) і у відсутність господаря він буде самостійно розпоряджатися поливом. Контролер може бути запрограмований на 365-ть календарних днів, охоплювати до 9-ти зон поливу, здійснювати до 4-х поливів в день, і він надійно захищений від стрибків напруги.
Автоматическую систему можно упрощать или усложнять, добавляя в конфигурацию новые устройства с необходимыми функциями в зависимости от потребностей вашего участка. Например, контроллер будет следить за изменениями погоды, если к нему подсоединить специальную метеостанцию с набором датчиков. В случае дождя или сильного ветра контроллер автоматически выключит насос, приостанавливая действие заданной программы полива.
При кажущейся сложности автоматическая система полива проста в эксплуатации, хотя потребует известных усилий и высокого мастерства при проектировании и устройстве.
Экономичный вариант садового водопровода
Если вы поливаете свой сад вручную, такая система существенно облегчит ваш труд. Она проста в проектировании и установке. Гибкий переносной шланг меняется на стационарный трубопровод, прокладывается под землей на глубине 40-50 см и, выходя на поверхность, заканчивается водяной розеткой. Вода в системе может находиться постоянно, встроенный клапан выпускает воду только тогда, когда шланг подсоединен. Подключите гибкий шланг с любым из разбрызгивателей к водяной розетке и поливаете. Не дивлячись на те що, така система проста і дешева в пристрої, слід подумати про те, що ділянку так чи інакше вам доведеться поливати самому.