Коли краще поливати газонну траву?
Давайте розберемося з цим більш предметно!
Найпоширеніший полив в нашому регіоні вважається вечірній, можна навіть сказати нічний. Чому так?
Багато хто вважає, що за денний час грунт сильно висихає, і рослини відчувають спрагу, і що саме у вечірню годину газон добре вбирає воду. Однак це не зовсім так.
Приклад: Ви запрограмували систему автоматичного поливу на вечірній або нічний полив, після поливу, наситившись вологою Ваш ділянку віддає вологу, а газонна трава залишається мокрою на всю ніч, що залишилася. Таким чином створюєте сприятливі умови (тіло, краплі води, надлишок вологи) для розвитку грибкових захворювань і цвілі. Це може призвести до втрати рослин. Грибки і цвіль досить швидко поширюються, а от позбутися від них важко.
Правда, існує виняток з правил, в дуже спекотні дні, коли денна температура досягає 40°і більше градусів, трава просто згорає на сонці, а нічна температура рідко опускається нижче 30°. У такому разі вечірній полив буде повністю виправданий.
Найкращий час поливу газону, вважається після 21-00, волога добре і досить швидко вбиратися в грунт, а з нагрітої трави за день, випарується вся волога це веде до відсутності на поверхні газону крапель води і як наслідок не допускається розвитку грибкових захворювань і цвілі. У такому разі полив увечері буде оптимальний.
Полив газонної трави днем. Чим загрожує?
Від цього звичайно шкоди газону не буде. Але вдень сильно випаровується вода з поверхні, і для того, щоб наситити грунт вологою в необхідній кількості, потрібно додатковий обсяг води. Це не раціонально і не економічно.
Ефективним або сприятливим часом поливу газону вважається раннє ранок, в цей час, вода майже не випаровується і йде в грунт, а краплі води на газоні, як сходило сонце, випаруються.
Як правильно поливати газон
Отже, у попередньому розділі ми розглядали, коли поливати газонну траву і прийшли до висновку, що найефективніший полив в ранковий час. Тепер у Вас виникає закономірне питання: «ЯК ПРАВИЛЬНО ПОЛИВАТИ ГАЗОН?» Давайте детально розглянемо це, і так.
Правильний полив це: коли волога в кореневій зоні рослини просочує грунт глибиною близько 20-30 див. Щоб наситити грунт такою глибиною, необхідно певний час і кількості води, але найважливіший фактор, це тип грунту.
Які бувають типи ґрунтів:
Піщаний грунт – ця суха, легка і добре проникна грунт обробляється досить легко, але вважається відносно неродючою.
Мулисті ґрунти – ці типи ґрунтів володіють хорошим родючістю і гігроскопічністю, але важливий недолік, легко піддаються ущільненню.
Торф –друге назва темний торф, цей тип грунтів багатий органічною речовиною, також добре утримує вологу.
Крейдяні грунту – ці грунти неяскраві крейдяні або вапняні грунти легко проникні і володіють помірною родючістю.
Глина – этот тип почв относится к тяжелым видам, эта плохо проницаемая, как правило, имеет высокое содержание питательных веществ почва.
При недостаточном поливе, происходит уменьшение корневой системы, это приведёт к обезвоживанию почвы, и как следствие высыханию травяного покрова.
Чрезмерный полив газону растущем на песчанистых почвах не страшен, перелив будет уходить на глубину, но выв этом случае получите дополнительный расход воды. В случае, когда на участке с газоном глинистые почвы, то избыточное количество влаги приведет к заболачиванию участка.
Висновок: Вам треба з допомогою проб і помилок визначити золоту середину поливу, і щоб грунт не заболачивалась від надмірного поливу, і при цьому кореневій системі рослини вистачало вологи.