Полив рослин. Найкращий час поливу, системи і способи поливу!
Правильний полив будь-яких рослин здатний забрати у Вас величезну частину часу, який підуть на озеленення ділянки, з цієї причини поставтеся до такого важливого заходу з великою серйозністю. Для кожного з видів рослин є певні норми поливу, і якщо їх повністю дотримуватися, то можна домогтися найкращих результатів у благоустрої Вашого зеленого куточка.
Необхідно пам'ятати декілька правил зрошення рослин:краще поливати рідше (приблизно 2 рази за добу), але рясно. Вважається, що десять літрів води, яку виливає система поливу на один квадратний метр, можуть повністю змочити шар ґрунту приблизно на глибину близько 10 див. Незначні часті поливи в період великої посухи приносять набагато більше шкоди, ніж який-небудь користі: вода до основного обсягу всієї кореневої системи абсолютно не доходить, на поверхні з'являється тверда кірка, вона збільшує випаровування води і заважає нормальному диханню грунту. Крім цього, у рослин добре розвиваються також і всі поверхневі корені, вони будуть страждати під час чергової засухи. Також необхідно знати, що основна маса коренів знаходиться в шарі грунту глибиною близько 20-25 см, а щоб повністю його промочити, системи поливу необхідно на 1 м2 вилити близько 25 літрів води. Автополив газону трохи відрізняється, будь газонну траву потрібно поливати трохи менше – вся коренева система газону потрапляє на глибину близько 15 см, але в період сильної спеки можна проводити освіжні поливи. Всі норми поливу повністю залежать і від самого механічного складу ґрунту - частіше поливають легкі грунти і не дуже рясно.
Норми поливу. Відомі норми поливу рослин коливаються в межах від 20 до 50 літрів на один квадратний метр поливаемой площі. Буде доцільніше на глинистих грунтах налаштувати систему поливу виключно на великі інтервали. Зрошення саду з даної грунтом здійснюється не швидко поступово, по мірі того, як вбирається волога і великими обсягами. Разову норму поливу на піщаних грунтах сильно зменшують, до того ж скорочують і інтервал між поливами, дотримується довготривалий баланс. Краще налаштовувати систему поливу на зрошення ввечері для того, щоб зменшити випаровування вологи. Але в тому випадку, якщо ви поливаєте «по листю», то рекомендують робити це вранці, для того щоб рослини змогли швидше стати сухими, і не провоцировалось розвиток різних хвороб.
Способи поливу. Виділяють три основних способи зрошення дощуванням, краплинний полив і внутрігрунтове (не враховуючи, полив рослин з грунту в ручну з лійки). Полив рослин квітника чи газону відбувається зверху (дощуванням). На цьому принципі базується весь механізм роботи відомої професійної системи автополиву. Для поливу дерев або окремих кущів, контейнерів і підвісок застосовують систему мікрозрошення і краплинного поливу. Такі системи поливу абсолютно незамінні і на городі, і в теплиці. Для зрошення живоплотів і великих садових примхливих багаторічників підійде внутріпочвенний полив за допомогою спеціальних пористих шлангів або труб.
Температура води для поливу Вашого саду. Температура воды, которая будет ниже 10-12 градусов, у растений вызывает шок и ослабляет их, по этой причине полив газона и растений прямо из колодца или скважины нежелателен. Будет оптимально, если при поливе растений температура воды будет примерно равна или немного выше, чем температура почвы. Для этого используют накопительные баки, объем которых составляет от 200 до 5000 литров, все будет зависеть от площади орошения. Там вся вода прогревается и отстаивается до температуры окружающего воздуха. Для того, щоб створити необхідний тиск в системі автополиву, їх розташовують трошки вище поверхні приблизно на 2-3 метра і більше. Різниця у всіх рівнях де-то в один метр повністю створює близько 0,1 бар тиску. Величезна кількість розпилювачів системи автополиву можуть працювати при мінімальному тиску в 2-3 бару, з цієї причини часто в ці баки просто встановлюють спеціальні додаткові насоси.
Если на Вашем участке есть автоматический полив, тогда нет нужды беспокоиться, что вода для орошения сада, которая поступает в систему полива прямо из глубоких артезианских скважин, будет очень холодной для орошения. Создающееся давление в системе полива в 2,5 – 3,5 атм. выбрасывает из оросителей водяную пыль с огромной скоростью, по этой причине вода растений достигает уже нагретой, сравнимой с обычной температурой любой дождевой воды. Головне, на що необхідно звернути увагу під час поливу рослин – це виняток різкого згубного, в основному, контрасту між температурою верхнього шару території і температурою води.