Крапельний полив для картопляного ділянки-гарантія гарного врожаю!!!
Клімат в Україні поступово змінюється – літо з кожним роком стає все більш спекотним, а в південних і східних областях ще і посушливим. Без організації поливу грунт на картопляному полі пересихає вже до середини літа і, якщо не буде дощів, то навряд чи ви зможете розраховувати на хороший урожай.
Особливості крапельного поливу картоплі
Якщо ви висадили в землю пророщені і добре прогріті бульби картоплі або їх частки масою не менше 30-50 г, то рослини будуть розвиватися, використовуючи вологу, збережену в ґрунті після зими і поживні речовини з материнського бульби. Відсутність дощів або поливу в цей час не виявляє значного впливу на майбутній урожай.
Найбільш відповідальний момент триває з початку бутонізації до кінця вегетації. Від обсягу доступної вологи в цей період безпосередньо залежить кінцевий результат.
Існує два варіанти крапельного поливу картоплі:
- поверхневий – застосовуються всілякі поливалки, розбризкувачі, "вертушки", "дощувалки"і т. д. Позитивний результат при цьому мінімальний: більша частина вологи не надходить до кореневої системи, а потрапляє на листя, випаровується або стікає в сторони. Також провокується розвиток фітофторозу. Ще виникає питання про підігріві води, оскільки від холодної картопля хворіє;
- міжрядний – вздовж ряду нарізається борозна, куди подається вода. Якщо ваша ділянка не має ухилу, то доведеться постійно переміщати шланг, так як вода не буде рівномірно текти по борозні. Недоліки такого поливу полягають у тому, що сильний струмінь води порушує структуру ґрунту, а розчинні мінеральні солі вимиваються в нижні шари ґрунту, де вони недоступні рослинам.
Після потужного крапельного поливу (саме він позитивно впливає на врожай картоплі) тим чи іншим способом завжди потрібна додаткова прополка, так як на підсохлому грунті утворюється кірка.
Вирішити всі проблеми раз і назавжди – купити крапельний полив і організувати його на своїй ділянці сучасну систему крапельного зрошення. Її облаштування насправді не так складно і дорого, як здається на перший погляд і цілком доступно як великим агрофірмам, так і самому звичайному дачникові, у якого на ділянці є свердловина.
Крапельний полив – сучасна альтернатива традиційному поливу
У порівнянні з традиційними методами поливу крапельний полив має ряд переваг:
- значну економію води – волога потрапляє тільки безпосередньо за призначенням до коріння картоплі, а так як зона поливу покрита листям рослин, то втрати від випаровування мінімальні;
- збереження незмінної структури ґрунту не відбувається руйнування верхнього шару грунту і вимивання поживних речовин, не утворюється ґрунтова кірка;
- можливість поливу холодною водою безпосередньо з свердловини – поки вода повільно рухається по трубах від насоса до коріння рослин, вона досить зігрівається.
Также вы при необходимости можете дополнить капельный полив фертигацией – дозированной подкормкой картофеля раствором минеральных удобрений, биопрепаратов или настоев органического происхождения.
Установка системы капельного орошения занимает два-три дня. С этой работой легко справится пара человек без применения какой-либо техники. Из инструментов необходимо иметь специальный пробойник и молоток для проделывания отверстий в полимерных трубах, а если их нет, то можно использовать дрель и сверла диаметром 2,5-4,5 мм.
Колосальним перевагою крапельного поливу є значна економія часу городника – від вас потрібно тільки своєчасне відкриття або закриття відповідних кранів, спостереження за справністю функціонування системи і періодична чистка дискового фільтра, через який проходить вода з свердловини.
Збираючись купити краплинний полив, обов'язково врахуйте:
- фінансові витрати при первинній установці - буріння свердловини, купівлю потужного насоса (станції), трубопроводи з полімерних труб, запірної арматури, поливної стрічки і т. д.;
- потреба системи електроживлення і джерелі водопостачання (свердловини або водопроводі);
- недовговічність поливної стрічки – термін її служби складає 2-4 сезону;
- неможливість використання води з відкритих водойм – суспензія зелених водоростей, що міститься в ній, швидко забиває крапельниці;
- пошкодження поливної стрічки гризунами і капустянками – кожен раз, включаючи полив, потрібно обійти ділянку, перевіряючи, чи немає пробоїн і при виявленні закласти їх ремонтними муфтами. Необхідно завжди мати їх запас.
Крапельний полив не рекомендується використовувати при сильній спеці, так як занадто висока температура води, підігрітої трубами і розпеченій грунтом, шкодить рослинам. Краще включати крапельне зрошення вранці, коли земля охолоджується за ніч.
Переваги крапельного поливу науково обґрунтовані та перевірені на практиці. Встановіть його на своїй ділянці і отримаєте повну незалежність від примх погоди, значну економію сил і часу і стабільно високі врожаї картоплі кожен рік!