З чого ж, власне, складається система автоматичного поливу?
З чого ж, власне, складається система автоматичного поливу?
1) Контролер управління
2) Датчик погоди
3) Клапани електромагнітні
4) Обертаються дощувачі
5) Пульт управління
Головним елементом, "ядром" системи є контролер. Саме завдяки йому можна виставити чергу включення електромагнітних клапанів. Таким чином, забезпечується рівномірне і "безперебійне" зрошення галявини або газону. Спочатку включається один клапан - здійснюється полив першого сегмента газону; потім він вимикається, наступний включається, обробляючи вже сусідню ділянку грунту, і так далі. Такий спосіб зрошення досить ефективний. Адже можна виставити програму на хвилини, години і дні, а можна використовувати також сезонне регулювання зрошення. Це можливо в тому разі, якщо контролер має опцію, яка передбачає сезонну зміну режиму за допомогою дистанційного пульта управління.
Як це працює? Якщо контролер управляє клапанами, то клапани, у свою чергу, управляють дощувателями. Контролер підключений до всіх електромагнітних клапанів кабелем, по ланцюжку. Кожен клапан відповідає відразу за кілька роторних дощовиків, які, обертаючись, зрошують землю навколо. Вони можуть мати різні розміри, різну потужність. Це залежить від багатьох параметрів: від параметрів водозабору, від того, які розміри газону, який його рельєф. Важлива також ступінь насичення грунту вологою і глибина залягання грунтових вод. Щоб встановити правильну систему зрошення і з'ясувати, скільки знадобиться для неї клапанів, потрібно перш за все з'ясувати особливості дендроплану.
Дощуватель, або, як його ще називають, спринклер – це, власне, і є той елемент, який подає воду до рослин. З допомогою дощовиків вода швидко, далеко і ефективно розпорошується, здійснюючи полив будь-якої складності. Завдяки великій кількості насадок, які надіваються на спринклери, можна змінювати конфігурацію і дистанцію зрошення. Так, дощовики можуть покривати ділянку площею як в півметра, так і в 30 метрів – це залежить від потужності системи і типи форсунок. Отже, використовувати їх можна як для поливу величезного саду, так і для маленької клумби.
Для того щоб зрошення було не тільки ефективним, але і економним, в системі є погодний датчик. Він визначає, коли піднімається ураганний вітер або починається злива, і тут же вимикається систему автоматично.
До пристрою додається ще і пульт управління. Він дозволяє проводити зрошення не за планом, в будь-який момент. Це додаток, який робить вашу роботу з системою автополиву простою і зручною.