Як зробити крапельний полив своїми руками!!!!
Як зробити крапельний полив своїми руками!!!!
Почему багато дачники мріють зробити крапельний полив своїми руками на ділянці? Тому що людині, хочеться бути переможцем у всьому. Але перемогти погоду нелегко.
Большинству дачників знайома ситуація коли витрачаєш гроші на розсаду, насіння і добрива, але в результаті посушливого літа гине практично весь урожай. У цій непередбачуваній боротьбі людини з природою, тільки дуже хоробрі дачники кидаються в бій, озброївшись поливальним шлангом. Вони невпинно заливають свій город в надії полегшити долю своїх помідорів і огірків. Приносять подібні дії результат? Звичайно, немає.
Поливая свій город з шланга, ви невблаганно приносите шкоди не лише своїм рослинам, але і грунті. Вода, потрапляючи в ґрунт, таким чином, витісняє звідти кисень, і всі корисні мінеральні речовини, що містяться в грунті – вимиваються. У ґрунті, якої підвищена кислотність, йде уповільнення росту коренів, рослина вже не здатне вбирати воду як слід. Після шлангового поливу на ґрунті утворюється так звана болотна кірка.
Єще один дуже важливий факт для чого рекомендується зробити крапельний полив своїми руками – рослини не люблять холодну воду. Полив ми зазвичай робимо ввечері. Ось і уявіть себе на місці бідних паростків, які цілий день грілися на сонечку, а ввечері їх обдають холодною, крижаною водою. В результаті рослини отримують досить серйозний стрес. Особливо згубно це для кореневої системи, яка не сприймає перепади температури і уповільнює своє зростання. Вижити в таких умовах (вдень спека, вночі холод) під силу тільки кактусам, але ми з вами живемо не в Мексиці і кактуси нам ні до чого.
Пытаясь допомогти рослинам, ви створили проблему. Як її вирішити? Секрету у вирішенні цієї проблеми немає, його придумали багато років тому. Хто добре вчив історію Стародавнього світу, пам'ятає, як мудрі єгиптяни розробили систему зрошення за допомогою штучних каналів від річки Ніл. Ні, не лякайтеся подібних масштабів нам не потрібно.
Ну що ж переходимо від слів до дії. Щоб зробити крапельний полив своїми руками Вам знадобляться:
- Резервуар. Здесь ваша фантазия может не знать предела. Бочка из-под спирта (когда-то предусмотрительно привезённая на дачу с завода). Старая ванна, которую не успели сдать на металлолом ни вы, ни ваши заботливые соседи. Бочка над летним душем, который вы уже не используете.
- Полиэтиленовая труба х 32*.
- Лента капельного полива с проколами на расстоянии 15 см. или 30 см.
- Фитинги, краны для капельного полива.
Прежде чем приступать к работе просчитайте количество рядов, которые вы планируете задействовать в поливе.
Шаг первый – установка резервуара. Он должен быть установлен на возвышении для создания давления воды.
Не надо высаживать бочку (резервуар) на крышу дома, подойдёт и метровое расстояние от земли.
В дне нужно предварительно проделать отверстие для полиэтиленовой трубы и установки крана для перекрытия воды.
Полиэтиленовую трубу проводим по длине огорода, проделываем в трубе отверстия на расстоянии, которое нам понадобится для пуска капельной ленты в междурядья.
С помощью резинок и кранов для капельного полива соединяем ленту капельного полива с трубой. В конце ряда ленту можно просто завязать на узел.
Заполнив утром резервуар водой, вечером вы просто открываете кран и вода, прогретая летним, жарким солнцем поступает в почву на протяжении всей ночи. При установке кранов на капельную ленту вы можете контролировать процесс орошения (ведь не все растения любят обильный полив). Ещё одно преимущество подобного оборудования состоит в том, что у вас есть возможность увеличивать площадь полива, с каждым годом добавляя количество поливочной ленты.
На цьому буду закінчувати. Сьогодні я детально розповіла, як можна зробити крапельний полив своїми руками на дачній ділянці.
До нових зустрічей.